poniedziałek, 26 marca 2018

Halowe Mistrzostwa Polski Osób z Niepełnosprawnością

Koniec sezonu halowego (24-25.III) okazał się dla mnie bardzo udany! Najważniejszy start sezonu zimowego zakończyłem zdobyciem tytułów Mistrza Polski, Drużynowego Mistrza Polski i Wicemistrza Polski w Mikście.
Podium łuków klasycznych mężczyzn: I Ireneusz Kapusta (Kielce), II Paweł Daleszyński (Poznań), III. Michał Sztejka (Gorzów Wlkp.) i Łukasz Ciszek  (Kielce), V Marcin Chmielewski (Gdańsk), VI Piotr Sawicki (Lublin).
Kwalifikacje zakończyłem na I miejscu z wynikiem 566 punktów.  Czyli najlepszym w tym sezonie. W rundzie eliminacyjnej w 1/8 miałem wolne przejścia, następnie w 1/4 z bilansem 6:0 wygrałem z Tomaszem Żmudą ze Startu Lublin, a o wejście do finału, równiez 6:0 z Michałem Sztejką z Gorzowa Wlkp.. W finale spotkałem się ze "starym znajomym", ubiegłorocznym Halowym Mistrzem Polski Pawłem Daleszyńskim. Po ciekawym pojedynku zwyciężyłem 7:3.

"Wesoła kompania" Startu Kielce na I miejscu! Trener Ryszard Olejnik oraz zawodnicy Ireneusz Kapusta, Łukasz Ciszek, Mirosław Niedbalski.

Ciekawy przebieg miały strzelania drużynowe, które wraz z Mirkiem Niedbalskim i Łukaszem Ciszkiem zakończyliśmy na I miejscu. Przy tej okazji gratulacje dla kolegów, którzy wykazali się świetną postawą i walczyli na bardzo fajnym poziomie.

Podium miksta

Wisienką na torcie był srebrny medal, wywalczony w mikście w parze z Marcelą Samiczak. Wygraliśmy 5:3 pojedynek z Startem Gdańsk, a w finale przegraliśmy 0:6 z Gorzowem Wielkopolskim.  Mikst, to konkurencja, która ze względu na niewielką ilość pań w naszym sporcie, nie zawsze jest rozgrywana. Nie mniej jednak w Kielcach pojawiła się niedawno nowa, kilkunastoletnia zaledwie zawodniczka :)
Łukasz Ciszek i Paweł Daleszyński

Tytułem podsumowania, dodam jeszcze, że przebieg zmagań był bardzo zaskakujący i pojawiły się nowe twarze, które szczególnie w łukach męskich mocno zamieszały w końcowych wynikach.
Gratulacje należą się tutaj klubowemu koledze Łukaszowi Ciszkowi, który stoczył świetne mecze z kadrowiczami, oba zakończone strzelaniem "złotej strzały barażowej". Najpierw wygrał z Marcinem Chmielewskim z Gdańska, a następnie po równie emocjonującej walce przegrał z ubiegłorocznym Mistrzem Polski Pawłem Daleszyńskim. Nie tak miało być, bo umówiliśmy się na pojedynek w finale - może następnym razem :)
Niespodziankę sprawił także reprezentant Startu Gorzów - Michał Sztejka, który pokonał utytułowanego kadrowicza Piotra Sawickiego.

Ekipa Startu Kielce... niestety zabrakło na fotce Marceli, która się gdzieś ulotniła ... ;)

Podium w łukach bloczkowych

Podium pań w łukach klasycznych

Zawody miały swoje blaski i cienie. Szczególnie jestem zadowolony z utrzymania do samego końca wysokiej formy. Dziękuję za to wszystkim, którzy się do tego przyczyniają, wspierającej mnie rodziny, trenerów, klubu i kibiców oraz wszystkich za, których przyczyną łucznictwo cały czas jest dla mnie wielką przygodą i wyzwaniem :)