czwartek, 26 września 2013

Zawody łucznicze o Puchar Mazowsza Ożarów Mazowiecki

Roman Pękalski i Tomasz Gruszczyński
W dniach 21-22 września 2013 wystartowałem w swoich pierwszych zawodach łuczniczych w kategorii pełnosprawnych. Były to zawody w Ożarowie Mazowieckim. Po kwalifikacjach znalazłem się na 15 miejscu na 24 startujących. Na wynik zaważył w szczególności brak doświadczenia w strzelaniu przy silnym wietrze.  Łącznie FITE zakończyłem z dorobkiem 1039 punktów (225, 273, 225, 316).
W drugim dniu zawodów wygrałem stosunkiem 6 (22,22,11,24,23) : 4 (24,21,19,20,21) z Krzysztofem Markiewiczem, a następnie po wyrównanej walce (dwie rundki remisowe) uległem Jakubowi Banaszakowi 4 (24,24,24,20,21) 6 (24,24,21,28,24).
W kategorii OPEN ostatecznie zwyciężył Tomasz Gruszczyński (BKS Bydgoszcz) przed Ludwikiem Pietrusińskim (St. Łuczniczy Marymont), Romanem Pękalskim (St. Łuczniczy Marymont) i Jakubem Banaszakiem  (BKS Bydgoszcz).
Ciekawie zakończyła się konfrontacja w kategorii open kobie, gdzie aktualna Mistrzyni Polski Justyna Mospinek-Kluz (UKS 5-tka Zgierz) uległa Paulinie Tyszko (St. Łuczniczy Marymont), trzecie miejsce zajęła Ewa Sobieraj, czwarte Maja Rejmer-Stryjecka.